نورویچ 0-3 لیورپول - آتش بازی خط حمله
خانه / لیگ برتر انگلیس / نورویچ 0-3 لیورپول - آتش بازی خط حمله
نورویچ 0-3 لیورپول - آتش بازی خط حمله

نورویچ سیتی 0 لیورپول 3

آتش بازی در جلوی دروازه

چهار نفر بازی کردند و سه گل زدند! مو صلاح مرد اول خط حمله تیم بود. او دو پاس گل به ژوتا و فیرمینو داد و یک گل هم خودش زد تا فصل را فوق العاده شروع کند. مو همچنین می توانست در دقایق پایانی بازی، دومین گلش را هم به ثمر برساند اما تصمیمش مبنی بر پاس دادن به سادیو مانه برای گل زدن هر چهار بازیکن خط حمله، بی نتیجه ماند تا بازی با همان سه گل به پایان برسد.

هر چیزی که می خواهیم از هفته اول برداشت کنیم، تمرکز زیادی باید روی چهار بازیکنی باشد که در خط حمله بازی می کنند و به منظور داشتن چهار بازیکن آماده و سرحال در این پست، اطمینان خاطر داشته باشیم.

ژوتا فوق العاده شروع کرد و چه در کار پرسینگ و چه در فاز هجومی بی نظیر بود. جایگزین او، روبرتو فیرمینو هم همان روبرتو فیرمینویی بود که دلمان برایش تنگ شده بود.

این دقیقا همان رقابتی است که قرمزها در سرتاسر نقاط زمین به آن نیاز دارند!

بازگشت ویرجیل

بحث های قبل بازی پیرو بازگشت یا عدم بازگشت و آماده نبودن فن دایک را کنار بگذارید: ویرجیل فن دایک 90 دقیقه کامل بازی کرد و کم اشتباه ظاهر شد. البته مدافع هلندی چند بار مرتکب اشتباه شد. یکی دو کنترل توپ ضعیف و یک پاس عمقی پشت او که در ابتدا متوجه بازیکن پشتش نشد از جمله این موارد بود. با این حال هیچ کدام از این موارد نتیجه منفی ای به دنبال نداشت و نکات مثبت زیادی در مورد حضور او در زمین و همکاری مجددش با جوئل ماتیپ وجود داشت.

بازگشت او حداقل اعتماد به نفس را به خط دفاعی تیم بازگرداند تا فولبک های تیم باخیال راحت تر نفوذ کنند و آلیسون هم خیالش از بابت خط دفاعی مقابلش راحت تر باشد؛ نکته ای که به گفته خودش، حضور ماتیپ و فن دایک باعث می شود او احساس امنیت کند (تریپل سیو آلی که موجب حفظ کلین شیت شد را هم فراموش نکنیم.)

ممکن است قرمزها برای چند بازی هم که شده، ریتم بازی خود را در فاز تدافعی با فن دایک هماهنگ کنند تا ویرجیل پس از تقریبا یک فصل دوری از مستطیل سبز، بازی به بازی به دوران اوج خود نزدیک تر شود. اما هر چه که باشد: بیگ ویرج بازگشته!

چهره های آشنا فرصتی برای ثابت کردن خود پیدا می کنند

خط هافبک قرمزها در این مسابقه مسلما متشکل از بهترین سه نفر آنها در این پست نبود. اما در مقایسه با گزینه های در دسترس (مصدومیت جزئی تیاگو و حضور هندرسون و فابینیو در یورو و کوپا آمریکا) موجب شد فرصتی به این سه نفر و به خصوص کیتا و چمبرلین داده شود تا خودی نشان دهند.

نبی کیتا تا حد زیادیف نه تماشایی و قابل توجه، خوب بود. چیزی که مشخص بود نقش او در بازی بود؛ کیتا مثل واینالدوم اغلب عقب تر و نزدیک به خط دفاعی بازی و نقش توپ پخش کن تیم را ایفا می کرد. نبی در کل عملکرد قابل قبولی داشت و اگر بتواند روز به روز و بازی به بازی بهتر شود، شاید بشود نیم نگاهی به حضورش در ترکیب اصلی تیم پس از سه فصل ناموفق داشته باشد.

اوکس اما کاملا در نقطه مخالف کیتا قرار داشت. شلخته و سردرگم! تعجبی نداشت که پس از یک ساعت از بازی بیرون کشیده شد.

جایگزین رابرتسون مصدوم، کسی بود که برخلاف کیتا و چمبرلین، حضورش در ترکیب اصلی پس از مصدومیت رابرتسون اتفاقی قریب الوقوع بود. سیمیکاس اگرچه با چند اشتباهی که داشت (پاس اشتباه در نیمه نخست به کنتول و ضربه وینگر نورویچ از تقریبا نیمه های زمنی که با اختلاف کم به بیرون رفت) اما یکی از بازیکنان برجسته بود. فولبک یونانی در نیمه اول هم در دفاع و هم در حمله عالی عمل کرد و نشان داد اگر بازی اش بگیرد می تواند جایگزین قابل اعتمادی برای رابرتسون باشد.

تعویض های کلوپ

سال گذشته بود که یکی از انتقادات وارد به کلوپ، تعویض هایش بود؛ انگار که رئیس برای تعویض کردن مردد و نامطمئن بود. پس اینجا و به دلیل تعویض های فوق العاده اش باید ستایش شود. نورویچ رفته به رفته بر بازی مسلط می شد و میانه میدان را در اختیار گرفته بود. جیمز میلنر کارت زرد دریافت کرده بود و تیم در انتقال توپ از دفاع به حمله اندکی با مشکل مواجه شده بود. شاید اگر نورویچ به گل می رسید به کل جریان بازی تغییر پیدا می کرد اما کلوپ فیرمینو و فابینیو را به بازی فرستاد تا ورق برگردد. فابینیو میانه میدان را مثل همیشه جارو زد و فیرمینو با یک نمایش بی نقص، یک گل زد.

الیوت جوان هم چند دقیقه ای فرصت بازی پیدا کرد تا ایمان کلوپ به جوانانش بار دیگر به چشم آید.

گام اول محکم برداشته شد!

اولین هدف فصل لیورپول کاملا ساده است: بدون از دست دادن امتیاز به بازی با چلسی برسید. نورویچ گام اول برای به تحقق رسیدن این هدف بود که با موفقیت از پیش برداشته شد. برنلی رقیب بعدی ست. شاگردان شان دایچ که فصل پیش موفق شدند رکورد شکست ناپذیری قرمزها در آنفیلد را بشکنند هفته اول را با شکست 2-1 مقابل برایتون آغاز کردند. آنها هفته آینده به آنفیلد می آیند تا این بار در ورزشگاه پر از تماشاگر مقابل لیورپول صف آرایی کنند.

پیروزی در این بازی مهم و حیاتی است. چرا که کسب حداکثر امتیازات در هفته های نخست و فاصله انداختن یا حتی حفظ فاصله با رقبا می تواند کمک شایانی به کسب قهرمانی کند. پس از این بازی است که نخستین چالش جدی شاگردان کلوپ، در آنفیلد و مقابل چلسی توخل که هم قهرمان اروپا شده و هم سوپرکاپ اروپا را به دست آورده رقم می خورد. تقابل دو سرمربی آلمانی که هر دو امید زیادی به کسب قهرمانی دارند قطعا جذاب و تماشایی خواهد بود!

اشتراک گذاری :