لیورپول 2-0 برنلی - بازگشت شیرین به آنفیلد
خانه / لیگ برتر انگلیس / لیورپول 2-0 برنلی - بازگشت شیرین به آنفیلد
لیورپول 2-0 برنلی - بازگشت شیرین به آنفیلد

لیورپول 2 برنلی 0

الیوت در ترکیب اصلی

یورگن کلوپ کلاسیک: یک جوان کم سن و سال را فراتر از انتظار دیگران در ترکیب اصلی قرار می دهد و شاید نتیجه ای هم فراتر از انتظار بگیرد!

اولین حضور الیوت در ترکیب اصلی در لیگ برتر برای لیورپول در مقابل یکی از چغر و پرحاشیه ترین رقیب قرمزها رقم خورد اما جوان 18 ساله به خوبی آن هم در آنفیلدی سراسر تماشاگر از پس این فشار بر آمد و نمایش قابل قبولی از خود به جای گذاشت. شاید بزرگترین نقطه ضعف او در چنین لیگی، فیزیک بدنی اش باشد که در مصاف های تک به تک برای گرفتن توپ کمی اذیتش می کند؛ همین موضوع شاید او را کمی عقب تر از دیگر هافبک ها در لیگ فیزیکی ای مثل لیگ جزیره قرار دهد. اما هنگامی که توپ به پایش برسد، کسی جلودارش نیست. الیوت هم لمس توپ های خوبی دارد و هم در رد شدن از بازیکن مقابلش کار سختی در پیش ندارد. پاس های عمقی نترس و در عین حال دقیقش هم نیازی به تعریف ندارد. یکی از همین پاس ها بود که پای مو صلاح را به گلزنی باز کرد اما پس از بازبینی توسط وار این گل مردود شد تا الیوت جوان از ثبت یک پاس گل درخشان محروم شود. او در نیمه دوم هم کاملا در جریان بازی بود و نشان داد به راحتی می توان روی جوان 18 ساله ای مثل او حساب باز کرد.

بازگشت هواداران به آنفیلد

اندکی بیش از 52 هزار نفر از نزدیک و روی سکوهای پرهیجان آنفیلد نظاره گر این مسابقه بودند تا آنفیلد همان جهنم همیشگی برای رقبا باشد.

فقط و فقط 6 دقیقه طول کشید که هواداران پس از وقت کشی های پی در پی، تعلل در زدن ضربات شروع مجدد و گرفتن سرعت بازی به نیک پوپ گلر برنلی، یادآوری کنند که مخوف ترین ورزشگاه انگلستان بار دیگر میزبان هواداران پر شور است.

پس از نمایش های نه چندان دلپذیر در فصل گذشته در آنفیلدی بدون تماشاگر، دیدار امروز نشان داد هر چه لیورپول از فصل پیش به ارث برده باشد، آنفیلد جز آن نخواهد بود.

شنیدن دوباره سرود صلاح، فیرمینو، فن دایک، allez allez allez، ynwa هم به شدت لذت بخش بود.

اما بهترین لحظه هنگام خروج سیمیکاس که نمایش فوق العاده ای داشت رقم خورد. فولبک یونانی، در اوقات تلف شده نیمه دوم از زمین خارج شد و از فاصله چند متری با جایگاه کوپ و ورزشگاهی مملو از تماشاگر که تشویقش می کردند از زمین بیرون رفت.

بهترین هواداران دنیا!

این شما و این دیگو ژوتا!

کوتاه، مختصر و مفید! مهاجم پرتغالی بیشتر از آنکه در تمام 90 دقیقه بازی در نبردهای زمینی و هوایی شرکت فعال داشته باشد، یه گل زننده قهار و فرصت شناس برای قرمزهاست. دیگو به مهاجمی تبدیل شده که دقیقا می داند چه زمانی باید گل بزند و در این میان گل های مهم و تاثیرگذاری نیز به ثمر می رساند. فصل گذشته او در دو ماه اکتبر و نوامبر 8 گل به ثمر رساند و پس از بازگشتش از مصدومیت بدهنگامش، سه گل وارد دروازه رقبا کرد.

امسال، ژوتا با دو گل در دو بازی (و همچنین چند گل در بازیهای پیش فصل)، شروع مستحکم و قابل اعتمادی داشته تا تبدیل به یکی از اعضای ثابت مثلث تهاجمی تیم شود. ثبات مثل همیشه کلید موفقیت است.

ترسناک در حمله

گل اول ژوتا در نیمه نخست، فشار را از روی دوش شاگردان کلوپ برداشت اما برنلی را سوار بازی کرد تا  موقعیت های نسبتا خطرناکی روی دروازه قرمزها ایجاد و حتی موفق به گلزنی (گلی که به دلیل آفساید رد شد) شدند. اما رفته رفته لیورپول بار دیگر جریان بازی را به دست گرفت تا در نیمه دومی که شروع خوبی نداشت، پایان فوق العاده ای را رقم بزند.

صلاح، مانه، ژوتا، فن دایک و الیوت همگی در 20 دقیقه نخست نیمه دوم موقعیت های خوب گلزنی داشتند اما یا با واگذار کردن توپ به هم تیمی، بی دقتی و یا دفاع همه جانانه مدافعین برنلی و مهارهای پوپ، ناموفق ماندند تا نتیجه روی اسکوربورد تغییری نکند.

سرانجام سادیو مانه با یک ضربه تماشایی و سرضرب، قفل دروازه برنلی در نیمه دوم را شکست، اختلاف را به دو گل افزایش داد و تقریبا خیال همگی را از بابت پیروزی راحت کرد.

وقتی لیورپول سرعت بازی را افزایش دهد، کم تر تیمی می تواند پا به پای قرمزها حرکت کند.

دو از دو و پیش به سوی چلسی

دو برد از دو بازی، کسب شش امتیاز، 5 گل زده و بدون گل خورده!

بازی بعدی اولین محک جدی لیورپول در مسیر قهرمانی است. هفته آینده لیورپول در اولین دیداری که مقابل رقیب مستقیمش در مسیر قهرمانی انجام می دهد، در آنفیلد به مصاف چلسی می رود. تا آن زمان فابینیو و رابرتسون احتمالا شرایط بازی را پیدا خواهند کرد. حال با درخشش و آمادگی کامل زوج فن دایک-آلیسون در خط دفاع، لیورپول فقط به یک خط حمله بی رحم و زهردار مقابل چلسی توخل نیاز دارد تا در احتمالا مهم ترین بازی هفته های نخستش به برتری برسد و به کسب حداکثر امتیازات ادامه دهد.

لیدز، پالاس و برنتفورد سه رقیب بعدی هستند که برتری مقابل آنها کار سختی نخواهد بود. سپس مدافع عنوان قهرمانی، منچسترسیتی دومین محک جدی قرمزها در این فصل را رقم خواهد زد. خبر خوب آنکه هر دو بازی مقابل چلسی و سیتی در آنفیلد است! آنفیلدی که جو آن نیازی به گفتن ندارد ...

اشتراک گذاری :