لیدز 0-3 لیورپول - مصدومیت الیوت
خانه / لیگ برتر انگلیس / لیدز 0-3 لیورپول - مصدومیت الیوت
لیدز 0-3 لیورپول - مصدومیت الیوت

لیدز 0 لیورپول 3

بدشانسی الیوت

درمورد این پسر بچه چه چیز دیگری می توان گفت؟ سربلند در چالش ها، تسلط کامل روی توپ، فعال در کارهای دفاعی و نترسی در عبور از مدافع رو به رو یا اقدام به شوت.

هاروی الیوت آنقدر سریع اعتماد کلوپ را به دست آورده و جای ثابتی در خط میانی قرمزها، جایی که از قضا ترافیک بازیکن سنگینی هم دارد، به نام خود ثبت کرده که به راحتی می توان او را بازیکن اصلی تیم دانست.

الیوت، همان بازیکنی است که لیورپول در خط میانی نیاز دارد: یک بازیکن خوش تکنیک، پا به توپ، خلاق و مهم تر از همه شوت زن. بازی مقابل لیدز او پکیج کاملی از تمام این ویژگی ها بود که برای جوان 18 ساله ای مثل او نوید آینده ای درخشان را می دهد.

متاسفانه، مصدومیت ناگواری که الیوت (آن هم زمانی که به نظر می رسد دقایقی دیگر هندرسون جایگزینش خواهد شد) این تعویض کلوپ را به تعویضی اجباری تبدیل کرد تا شاید فصل برای چپ پای خوش تکنیک قرمزها به پایان برسد! اگر فقط یک چیز باشد که تمام هواداران لیورپول روی آن اتفاق نظر داشته باشند، بهبودی سریع الیوت و بازگشت مجددش به مستطیل سبز خواهد بود.

بازگشت برزیلی ها

اواخر هفته گذشته بود که رایزنی ها جواب داد و باشگاه های لیگ برتری (به جز تاتنهام و ویلا که بازیکنان خود را به تیم ملی فرستادند) مجوز استفاده از بازیکنان اهل آمریکای جنوبی خود را گرفتند.

در حالی که روبرتو فیرمینو با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند، آلیسون و فابینیو برای لیورپول و رافینیا برای لیدز در ترکیب اصلی تیمشان قرار گرفتند.

خلاصه بگوییم بازگشت هر دو آلیسون و فابینیو از نان شب واجب تر بود.

آلیسون دو مهار فوق العاده یکی هنگامی که بازی با نتیجه 0-0 و دیگری هنگامی که با نتیجه 2-0 دنبال می شد از خود به جا گذاشت تا مثل همیشه نقش خود را در پیروزی به جا گذاشته باشد.

فابینیو نیز اگرچه در همان اوایل با کارت زرد جریمه شد، اما مثل همیشه میانه میدان را جارو زد و با به ثمر رساندن گل دوم تیم، پس از مدت ها برای تیمش گلزنی کرد.

صلاح سه رقمی می شود

نود و هشتمین گل صلاح برای لیورپول در لیگ جزیره، خاص ترینش بود. مو حالا با احتساب دو گلی که برای چلسی به ثمر رسانده، وارد باشگاه 100 گله های لیگ جزیره می شود. 

به طور متوسط یک بازیکن در سال در لیگ جزیره به چنین آماری دست پیدا کرده که بار دیگر نشان دهنده این است که او چه مهاجم فوق العاده ای است.

صلاح می توانست در همین بازی صد و چندمین گل خود را هم در لیگ جزیره به ثمر برساند اما با بدشانسی، یا ضرباتش بلوکه شد و یا پاس هایی که به قصد رسیدن به او داده شد به مو نرسید.

هر گلی که صلاح به تعداد گل هایش اضافه می کند، هم جایگاه او به عنوان یک مهاجم کلاس جهانی را تقویت می کند و هم اهمیت تمدید قرارداد هرچه سریعتر با او را!

ورنر تنها نیست!

در وصف مانه همین بس که بیشتر از کل تیم لیدزیونایتد به سمت دروازه شوت زد!

باورنکردنی است اما حقیقت دارد. هر چند در پایان، در حالی که میزبان پس از 10 اقدام به شوت زنی نتوانست قفل دروازه بکر را باز کند، مانه موفق شد راه دروازه را بیابد و سومین گل تیم را به ثمر برساند.

وقتی توپ را به تور دروازه چسباند، احساس راحتی و تسکین روی صورتش پیدا بود، هرچند انتقاد به فرصت های از دست رفته اش و این واقعیت که چقدر راحت با تصمیمات اشتباه و بی دقت تلاش خود را بر باد می داد همچنان پا برجاست.

مانه میلی به برگشت به بهترین حالتش ندارد. مدت زیادی می شود که از فرم خوبش فاصله گرفته و در حالی که ما به او در اوج نیاز داریم، هیچ پیشرفتی جز رو به عقب در بازی او دیده نمی شود.

اروپا پیش روست

پس از چهار بازی در لیگ، قرمزها دوباره به اروپا باز می گردند تا در نخستین بازی مرحله گروهی میزبان میلان باشند. جدالی به یاد ماندنی که تداعی کننده خاطرات خوب و بد هر دو باشگاه در دو تقابل قبلی اروپایی (فینال 2005 و 2007 لیگ قهرمانان) است. شروع خوب و مقتدر مهم ترین نکته است. کاری که شاگردان کلوپ با سه برد، یک تساوی و شکست ناپذیری در 14 بازی اخیر خود در لیگ برتر نشان داده اند.

به همین روند خوب ادامه دهید و یک فصل هیجان انگیز و به یاد ماندنی دیگر رقم بزنید!

اشتراک گذاری :

اخبار لیورپول پرشین - لیگ برتر انگلیس