پورتو 1-5 لیورپول - آتش بازی در ورزشگاه محبوب
خانه / لیگ قهرمانان و لیگ اروپا / پورتو 1-5 لیورپول - آتش بازی در ورزشگاه محبوب
پورتو 1-5 لیورپول - آتش بازی در ورزشگاه محبوب

پورتو 1 لیورپول 5

وظایف دفاعی تقریبا از سر گرفته شد اما کلین شیتی در کار نبود

چندین سوال در مورد خط دفاع پس از عملکرد غیرمعمول و شلخته در بازی ابتدای هفته مقابل برنتفورد مطرح می شد اما سه شنبه شب مجددا ما را به چیزی نزدیک به بهترین شرایط دفاعی مان باز گرداند. 

کلوپ پیش از بازی گفت: "فکر می کنم پیروزی در یک بازی فوتبال، زمانی که در بالاترین سطح ممکن دفاع نمی کنید بسیار سخت است." کلوپ از آن دست مربیانی است که وقتی چیزی خوب پیش نمی رود، هرگز انگشت اتهام را به سمت بازیکن یا بازیکنان خاصی نمی گیرد. بلکه معتقد است که اگر چیزی خوب پیش برود (یا حتی نرود) همه حاصل عملکرد تیمی است. مقابل پورتو نیز، در بیشتر موارد عملکرد دفاعی تیم در سرتاسر زمین کامل بود و هر یازده بازیکن تلاش خود را برای تحت فشار گذاشتن حریف در تمام نقاط زمین انجام می دادند.

پس از بازی رئیس گفت: "از اوایل بازی مشخص بود که پورتو بازی ما مقابل برنتفورد را تماشا کرده بود! ما می خواستیم [بهترین عملکردمان را در زمین] پیاده کنیم و این درست همان کاری بود که انجام دادیم."

400

در این تقریبا 10 سال، مواقعی وجود داشت که رسیدن به 400 بازی با پیراهن لیورپول توسط هندرسون، غیرممکن به نظر می رسید. حال در شب 400امین بازی اش با پیراهن قرمزها، او کاپیتان تیم، با سابقه بالا بردن جام لیگ جزیره، لیگ قهرمانان اروپا، سوپرکاپ اروپا و جام باشگاه های جهان است. برای بازیکنی که تا پای امضای قرارداد با فولام رفت آنقدرها هم بد نیست! کاپیتان می توانست در روز ویژه خود، با ضربه ای دیدنی (تقریبا مثل همان گلی که به چلسی در سال 2016 زد)، توپ را به گوشه بالایی دروازه پورتو بچسباند اما مطمئنا پیروزی 5-1 را به گلزنی خودش ترجیح می دهد.

هندو پس از بازی گفت: "نمی توانم احساسم را توصیف کنم. همچنان هر بار که این پیراهن را می پوشم چنین احساسی بهم دست می دهد. این یک افتخار است و من به خوبی قدر آن را می دانم." کلماتی که نگرش او را به خوبی وصف می کند.

ادای احترام مو به سر راجر

روز مسابقه بود که خبر درگذشت یک اسطوره واقعی، سر راجر هانت کبیر را شنیدیم. شنبه شاهد شکست رکورد هانت توسط صلاح و تبدیل شدن مو به سریعترین بازیکنی که به رکورد 100 گل با پیراهن قرمزها رسیده است بودیم. مطمئنا همچون بقیه ما، سر راجر هم از موفقیت های صلاح در سالیان اخیر بسیار خوشحال بوده است.

مو و راجر نه تنها سریعترین دو بازیکنی هستند که به رکورد 100 گل با پیراهن لیورپول رسیده اند، بلکه صلاح با هوشیاری اش ابتدا روی اشتباه مدافع حریف و جایگیری دقیقش و سپش با عبور دادن توپ از بین پاهای دروازه بان به فرم فوق العاده گلزنی خود ادامه داد. در حال حاضر صلاح میانگین 0.62 گل در هر بازی را دارد و مقایسه ای ساده با هانت با میانگین گل 0.73 در هر بازی همه چیز را در مورد درخشش ستاره مصری بیان می کند.

صلاح در این فصل در 8 بازی، 8 گل به ثمر رسانده است. شگفت انگیز است و بس!

جواهر آکادمی

به لطف افزایش تعداد مصدومین در خط هافبک، فیکس شدن کورتیس جونزی که پس از نیم فصل موفقی که سال گذشته پشت سر گذاشت، در سراشیبی سقوط قرار گرفته، فرصت بزرگی به اسکاوزر جوان می دهد تا دوباره خود را ثابت کند و بار دیگر تبدیل به عضو ثابت ترکیب تیم شود.

پس از شلیک دیدنی اش در ابتدای هفته، کورتیس بار دیگر درخشان ظاهر شد. او پایه گذار گل نخست تیم بود و بازی را با دو پاس گل به پایان رساند. اما عملکرد او فراتر از اینها بود. او کامل کننده خط هافبک تیم بود: ترکیبی از قدرت، سرعت، دید خوب و اعتماد به نفس بالا جهت دادن پاس به هم تیمی ها در موقعیت خوب گلزنی یا حتی زدن ضربه آخر توسط خودش. مجموعه تمام اینها بود که خط میانی پورتو را کاملا از بازی محو کرد.

اگر بگوییم او یکی از سه جای اصلی خط هافبک تیم را حداقل تا زمان بازگشت تیاگو برای خود رزرو کرده بی راه نگفته ایم. نمایش فوق العاده و شاید بهترین عملکرد او با پیراهن قرمزها.

- یکشنبه هم مقابل سیتی - همینطور ادامه بده کورتیس!

یک جشنواره گل دیگر مقابل پورتو در پرتغال

سه پیروزی متوالی مقابل پورتو در خارج از خانه؛ 5-0، 4-1 و حالا 5-1. سادیو مانه، درست مثل کریستال پالاس راه گل زدن به آنها را خوب بلد است. او در سه بازی مقابل آنها 3 گل زده و ممکن است از اینکه این تعداد بیشتر از اینها نیست ناامید باشد. حال، به رکورد 9 بازی پیاپی شکست ناپذیری مقابل پورتو دست پیدا میکنیم (تنها مقابل اسکانتورپ و والسال با 11 بازی شکست ناپذیری عملکرد بهتری داریم.)

سه بازیکن مثلث آتش، مو، سادیو و بابی هر سه گل می زنند تا با دبل صلاح و فیرمینو، هر پنج گل بازی را به ثمر رسانده باشند. همچنین، این سومین بازی بابی در زمین پورتو بود که موفق به گلزنی شد و موصلاح هم با دبلش، سی و یکمین گلش در 60 بازی لیگ قهرمانان را به ثمر رساند.

و یادمان نرود که هر دو مرتبه قبلی که با پورتو در چمپیونز بازی کردیم، به فینال رسیدیم!

اشتراک گذاری :