لیورپول 2-2 من سیتی - این شما و این مو صلاح!
خانه / لیگ برتر انگلیس / لیورپول 2-2 من سیتی - این شما و این مو صلاح!
لیورپول 2-2 من سیتی - این شما و این مو صلاح!

لیورپول 2 منچسترسیتی 2

فرم نگران کننده هندرسون

نمایش نیمه اول کاپیتان لیورپول تا آنجا که ممکن در نقطه مقابل آنچه در مصاف با من سیتی نیاز است قرار داشت. هندو با ارسال بی هدف درست جایی که هیچ لیورپولی ای حضور نداشت و هدر رفتن یک موقعیت برای تهدید دروازه سیتی شروع کرد، با تعداد زیادی پاس های بی دقت و پر اشتباه ادامه داد و با عدم پوشش و کمک به جیمز میلنر در سمت راست خط دفاعی، هنگام اضافه شدن فودن، کانسلو و گریلیش نیمه نخست را به پایان رساند.

زمانی که سوت پایان نیمه اول به صدا در آمد، هندرسون تنها 50 درصد از پاس های خود را با موفقیت به مقصد رسانده بود -بسیار کمتر از هر کس دیگری در زمین-.

نیمه دوم؟ او همراه 8 نفر دیگر به طور قابل توجهی حداقل از نظر تحرک پیشرفت کرد. اما بازهم شلختگی در زمانی که توپ را در اختیار داشت مشهود بود، به راحتی از یار مستقیمش جا می ماند و مثل نیمه اول در پوشش مدافع کناری کار مثبتی انجام نمی داد.

جادوی ماتیپ 

در طرف دیگر، ماتیپ در شبی که لیورپول نیمه اول افتضاحی سپری کرد، با اختلاف بهترین بازیکن 45 دقیقه نخست تیم بود. در خط دفاع، او بود که کات بک های حریف را دور می کرد، هر توپی که به سمت دروازه می آمد را دفع می کرد و پشت مدافعان کناری را پوشش می داد.

بخش زیادی از آن، مربوط به حملات متعدد سیتی از سمت راست خط دفاعی ما برمی گردد اما حتی زمانی که آبی پوشان میدان از طرف دیگر به سمت دروازه قرمزها هجوم می آوردند، ماتیپ در یکی دو صحنه، جایی بود که فن دایک نبود.

از نسخه دیگر ماتیپ غافل نشویم. همان نسخه متهاجم و دریبل کننده! او به خوبی توپ را به مهاجمین می رساند و مثل همیشه هرگاه فرصتش را پیدا می کرد خود به قلب دفاع حریف می زد و توانایی پا به توپش را نشان می داد. (قابل توجه هافبک های تیم)

بزرگترین بدشانسی او اما روی گل دوم سیتی رقم خورد. جایی که به جای یک دفع توپ بزرگ دیگر، توپ برخوردی به او تغییر مسیر داد تا با خوش شانسی (برای سیتی) و بد شانسی (برای ما) توپ وارد دروازه میزبان شود.

برای جیمز میلنر

ترنت به بازی نرسید تا کاپیتان دوم قرمزها، جیمز میلنر مجبور شد تا باردیگر در پست دفاع راست وارد میدان شود. میلنر کم در پست دفاع راست بازی نکرده است؛ اما یادمان نرود که این پست تخصصی او نیست. باید گوشه ذهنمان این مسئله را در نظر بگیریم که مدافعین کناری، اغلب با بازیکنان جوان، سریع و تکنیکی رو به رو می شوند.

از یک طرف، نمی توان او را به دلیل خطاهایی که مجبور بود مرتکب شود، سرزنش کرد و از طرف دیگر باید او را خوش شانس بدانیم که از زمین بازی اخراج نشد.

البته تصویر بزرگتر در این مسئله، عمق اسکواد تیم است. چرا که در سمت راست خط دفاعی خبری از یک کاستاس سیمیکاس نیست.

باورنکردنی مثل مو صلاح

این یکی از آن روز های "هر چه می خواهد بهش بدهید" مو صلاح بود. عملکردی کامل و بی چون و چرا در سطح جهانی از پادشاه مصری: یک پاس گل شگفت انگیز و مدعی اصلی آقای گلی فصل!

عبور از یک، دو، سه، چهار و پنج بازیکن من سیتی عین آب خوردن (آن هم سیتی ای که پیش از این بازی فقط یک گل خورده بود) و شلیکی از زاویه بسته (ظاهرا نه برای صلاح) از آن دست گل هایی بود که نمی توان با لغات وصفش کرد. حتی شاید تماشایش با دو چشم هم برای خیلی ها غیر قابل باور به نظر برسد. اما صلاح جوری دفاع سیتی را دنبال سرنوشتشان فرستاد که این حرکت استثنایی اش بسیار آسان به نظر می رسید.

نقش اول تیم در ضد حملات، نقش اول تیم در پرس از بالا، نقش اول تیم در پوشش ها و نقش اول دیدار هفته (یا شاید فصل)!

قراردادش را تمدید کنید !!

نبرد بر سر صدر جدول

چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید، منچسترسیتی یکی از برترین تیم های جهان است. شاید بهترین تیم امسال و مطمئنا بهترین تیم سال گذشته که اگر وسواس بیش از حد گواردیولا در فینال لیگ قهرمانان نبود، آنها را بر بام فوتبال اروپا قرار می داد.

پیش از این بازی، آنها تنها یک مرتبه دروازه خود را در هفته اول باز شده دیده بودند و پس از آن 5 هفته پیاپی موفق به ثبت کلین شیت شده بودند. به طوری که به مرور به همان فرم همیشگی شان بازگشتند و مسلما سر تر از چلسی و لیورپول به نظر می رسند.

به این ترتیب نیمه دوم می تواند به عنوان پاسخ محکمی تلقی شود. ما در بسیاری از زمینه ها در نیمه دوم برتر بودیم و اگر بدشانسی و بی دقتی فابینیو نبود می توانستیم پیروز میدان باشیم. با این حال همچنان در جدول امتیازی بالاتر از آنها قرار داریم.

2 برد از 5 بازی قبلی در لیگ چندان ایده آل نیست و می تواند هزینه بسیاری داشته باشد. این فصل شاید از آن فصل های 98-99 امتیازی برای قهرمانی نباشد اما قطعا تیم قهرمان حداقل به 80 امتیاز نیاز خواهد داشت. شکست ناپذیر بودن فوق العاده است اما زمانی که تعداد برد ها و مساوی هایتان تقریبا برابر باشند آنقدرها هم جالب توجه نیست.

در حال حاضر یک استراحت بین المللی پیش روست. سپس باید با پیروزی مقابل واتفورد به نوار پیروزی در لیگ برگردیم.

اشتراک گذاری :