من یونایتد 0- لیورپول 5-تحقیر رقیب با شاهکار صلاح
خانه / لیگ برتر انگلیس / من یونایتد 0- لیورپول 5-تحقیر رقیب با شاهکار صلاح
من یونایتد 0- لیورپول 5-تحقیر رقیب با شاهکار صلاح

منچستریونایتد 5 لیورپول 0

روز بزرگ کوناته فرا رسید

حضور ابراهیم کوناته به جای جوئل ماتیپ در ترکیب اصلی، از آن دست شگفتی هایی بود که تخصص کلوپ در بازی های بزرگ است. کلوپ پیش از بازی گفت که باتوجه به چیزهایی که در بازی یونایتد دیده (احتمالا سرعت رشفورد در سمت راست خط دفاعی مان)، این بازی یک بازی ایده آل و مناسب برای خرید تابستانی مان خواهد بود.

مثل هر بازیکن دیگری که در لیورپول یا منچستر بازی کرده باشد، مطمئنا او نیز در مورد رقابت دو تیم، سختی بازی در اولدترافورد و اهمیت بالای بازی چیزهای زیادی را شنیده است.

چند اقدام و عکس العمل سریع برای ربودن توپ، نبردهای هوایی موفق پی در پی و یکی دو پاس دقیق و موثر از کوناته عملکردی قابل دفاع در یکی از مهم ترین دیدار های فوتبال انگلستان به جا گذاشت.

صلاح در توقف ناپذیر ترین فرم ممکن

کاری که درک کویت در زمینشان کرد، صلاح بار دیگر (و خیلی خشن ترین) تکرار کرد.

جایی که دیدیه دروگبا زمانی پادشاه آفریقایی بود، صلاح با رکوردهایش کاری کرد که پادشاه بی چون و چرای شاید نه فقط آفریقا بلکه دنیا لقب بگیرد.

جایی که رکوردها بیش از یک قرن دست نخورده باقی مانده بود، او آنها را یکی پس از دیگری شکست و به نام خود ثبت کرد.

حرکات، جایگیری ها، ضربات پایانی بی نظیر، خونسردی، کار گروهی، خستگی ناپذیری، خلاقیت و زمان بندی دقیقش غیر قابل توقف است. حتی مدافعان برتر دنیا هم مقابل این صلاح آماده و بی رحم حرفی برای گفتن ندارند چه برسد به دفاع متزلزل و شلخته میزبان در اولدترافورد!

صلاح در دهمین بازی پیاپی هم گل زد و هم با هتریکش خود را به رکورد شگفت انگیز 15 گل در 12 بازی اخیر رساند!

مربیگری یعنی این!

در یکی از عصرهای دلپذیر پاییزی در منچستر، اوله جوان به مدت 45 دقیقه در مدرسه حاضر شد. کلاس درس به او نشان داد که مربیگری نخبه چگونه است؟ استانداردی که بعید به نظر می رسد هرگز به آن نزدیک شود.

تیم او در بدترین حالت ممکن قرار داشت. خط دفاعی شلخته و ضعیف بود، هیچ انسجامی در نحوه بازی وجود نداشت و خودش و دیگر همکارانش روی نیمکت گیج و متحیر نظاره گر نمایش افتضاح تیمشان بودند.

در طرف دیگر، کلوپ علامت سوال های بزرگی پیش روی خود می دید. برخی ستاره هایش را در میانه میدان در اختیار نداشت و به شکل حیرت انگیزی، ماتیپ و مانه، دو ستون اصلی تیمش را نیمکت نشین کرد و به ژوتا و کوناته فرصت بازی داد. آن هم در اولدترافورد! اما هیچ یک از اینها اهمیتی نداشت، چرا که او و تیمش می دانند چه می خواهند، چه کارهایی باید انجام دهند و چگونه این کارها را انجام دهند تا به برتری برسند.

تصادفی نیست. این موفقیت حاصل برنامه ریزی، تمرین و تکرار متعدد زیر نظر یکی از برترین (اگر نگوییم برترین) سرمربی های حال حاضر فوتبال دنیاست. او دقیقا می داند در 90 دقیقه چه می خواهد و مهم تر از آن، چگونه می تواند در تمرینات به آن دست پیدا کند.

مصدومیت ها و ناسازگاری ها

یکی از شوکه کننده ترین عملکردها در زمین (خیالتان راحت. خبری از بازیکنی از منچستر نیست) مربوط به داور مسابقه، آنتونی تیلور بود.

اولین و بزرگترین علامت سوال قسر در رفتن رونالدو، پس از ضربه زدن به کورتیس جونز، پس از به صدا در آمدن سوت داور بود. یک برخورد بد از طرف فرناندز و خطای کف پای فرد (تقریبا چیزی شبیه به آنچه از گریزمن در هفته گذشته دیدیم) می توانستند جریمه ای سنگین تر از یک کارت زرد داشته باشند.

پس از آن نوبت به پوگبا رسید. تنها 15 دقیقه از حضورش در زمین بیشتر نمی گذشت که با تکلی خشن و بی ملاحظه، نبی کیتایی که در یکی از بهترین فرم های سالیان اخیرش سپری می کرد، را سرنگون کرد تا کیتا با برانکارد از بازی خارج شود. این برخورد هم از دید تیلور جریمه ای سنگین تر از کارت زرد نداشت تا وار وارد عمل شد و پوگبا، کارتی هم رنگ پیراهن تیمش دریافت کند و از بازی خارج شود.

با اضافه شدن میلنر و کیتا به لیست مصدومان، مصدومیت فابینیو از ناحیه زانو که منجر شد این بازی را از دست بدهد، غیبت طولانی مدت تیاگو، گزینه های اصلی کلوپ در میانه میدان در حال کم شدن هستند.

آقای چمبرلین همچنان منتظریم به خودت بیایی وگرنه شاید در این منطقه از بازی نیز مثل فصل گذشته در خط دفاع، فرصت به جوانان برسد.

چرخش، استراحت و از سر گیری در هم کوبیدن رقبا

پیش به سوی وسط هفته و این بار پرستون در جام اتحادیه. پس از سه بازی در هفته گذشته، چرخش در ترکیب تیم امری حتمی به نظر می رسد.

قبلا هم دیده ایم که امثال فیلیپس و ویلیامز در این مسابقات فرصت بازی پیدا کرده اند. با توجه به فشردگی و همچنین احتمال مصدومیت بازیکنان اصلی، جوانان و تعویضی ها نقش اول تقابل با پرستون خواهند بود. کلهر به درون دروازه بازخواهد گشت، احتمالا گومز بار دیگر طعم فیکس بودن را خواهد کشید و امثال تایلر مورتون از تیم جوانان نیز فرصتی برای خودی نشان دادن پیدا خواهند کرد.

پس از آن، هفته آینده در لیگ میزبان برایتون هستیم. فرقی ندارد چه کسی در ترکیب قرار می گیرد. هدف یکسان است. بیرون بروید، بجنگید، پیروز شوید و شکست ناپذیری را ادامه دهید.

بازی مقابل منچستر نیز نشان داد چرا لیورپول یکی از برترین و بی رحم ترین تیم های حال حاضر فوتبال دنیاست.

اشتراک گذاری :