لایپزیگ 0-2 لیورپول - نیمی از راه صعود طی شد
خانه / لیگ قهرمانان و لیگ اروپا / لایپزیگ 0-2 لیورپول - نیمی از راه صعود طی شد
لایپزیگ 0-2 لیورپول - نیمی از راه صعود طی شد

لایپزیگ 0 لیورپول 2

پاسخ قاطع قرمزها با روحیه ای کاملا متفاوت تر از قبل

بر هیج کس پوشیده نیست که لیورپولِ کلوپ دوران خوبی را سپری نمی کند: آنها سه بازی قبلی شان در لیگ را باخته اند، 8 گل خورده اند و تنها دو گل (یکی از روی نقطه پنالتی) به ثمر رسانده اند تا عملا از کورس قهرمانی جا بمانند و شانس زیادی برای تکرار قهرمانی خود در لیگ جزیره نبینند.

در این میان شایعاتی مبنی بر استعفا یا حتی اخراج (!!!) یورگن کلوپ نیز شنیده می شود تا به نظر برسد قرمزها بیش از پیش در باتلاق بدشانسی و نا امیدی فرو رفته اند. کلوپ اما در کنفرانس خبری پیش از بازی مقابل لایپزیگ ضمن عنوان کرد که هنوز در لیورپول ماندنی است و تیمش به شرایط نه چندان خوب گذشته پاسخ خواهد داد. همین طور هم شد.

قرمزهای بندر لیورپول سه شنبه شب، در مجارستان و ورزشگاه پوشکاش آرنا، در نمایشی قابل قبول و درخشان، لایپزیگ رده دومی بوندسلیگا را از پیش رو برداشتند تا هم بار سنیگینی از روی دوش خود بردارند و هم برای جشن صعود به مرحله بعد آماده شوند.

لیورپول به محض شروع بازی، کنترل بازی را در دست گرفت، بازی مالکانه همیشگی اش را سرلوحه قرار داد، به خوبی دفاع کرد و ضد حمله های برق آسا و زهرداری روی دروازه رقیب ترتیب داد. انگار نه انگار که به قول رسانه ها "این تیم در بحران به سر می برد".

محمد صلاح و سادیو مانه اگرچه در نیمه اول چندین بار فرصت گلزنی داشتند اما برای بازکردن دروازه لایپزیگ، به ترتیب 53 و 58 دقیقه منتظر ماندند. دو ستاره آفریقایی لیورپول، با دو فرار دیدنی روی اشتباه بازیکنان تیم آلمانی، تک به تک شدند و همان کاری که در آن بهترین هستند را به نحو احسنت انجام دادند: گلزنی! در ادامه قرمزها با دفاعی حساب شده و بی اشتباه، برخلاف چند بازی قبل، موفق شدند نتیجه را حفظ کنند.

در حقیقت، لیورپول نه مقابل سیتی و نه مقابل لستر آن طور بازی نکرد که شایسته دو شکست سنگین و پر گل بوده باشد! اما در پایان این کسب سه امتیاز و برتری در بازی ست که مهم تر از یک نمایش خوب و قابل قبول جلوه پیدا می کند.

در آخر فراموش نکنید: روحیه کلوپ و تیمش را هرگز زیر سوال نبرید.

کاباک شگفت زده می کند

اولین بازی کاباک برای لیورپول گرچه شروع خوبی داشت اما با دو اشتباه پی در پی، از برخورد عجیب با آلیسون و گلزنی واردی گرفته تا جا ماندن در کورس با بارنز و باز شدن دروازه تیم برای بار سوم، همراه بود تا پایان آنچنان خوشی نداشته باشد.

مدافع ترک تبار قرمزها در حالی بار دیگر در کنار جوردن هندرسون، زوج دفاعی تیم را تشکیل می داد که مقابل یکی از خطرناک و بی رحم ترین تیم های حال حاضر اروپا قرار گرفته بود. اوزان اما در کل بی نظیر بود!

کاباک از همان ابتدا برخلاف بازی قبل با اعتماد به نفس ظاهر شد. بدین ترتیب به یاد آوردن لحظه بدی از خرید جدید لیورپول در اولین بازی اروپایی اش با پیراهن لیورپول، دشوار و شاید غیرممکن باشد. کاباک همچنین در پایان بازی به عنوان بهترین بازیکن زمین از نگاه هواداران انتخاب شد.

با توجه به دیر اضافه شدن او به لیورپول و ناهماهنگی های احتمالی و همچنین کیفیت خط حمله لایپزیگ، بازیکن 20 ساله باید به عملکرد بی نظیرش در این شب افتخار کند.

آلیسون دوباره می درخشد

در اکثر اوقات به عنوان بازیکن لیورپول، آلیسون همواره در اوج بوده و بارها با نمایش های فوق العاده اش ثابت کرده که نقشی بزرگ و کلیدی در موفقیت های سال های اخیر لیورپول، زیر نظر کلوپ داشته است. بکر جایگاه خود را به عنوان اگر نه برترین بلکه یکی از 5 دروازه بان برتر حال حاضر دنیا تثبیت کرده است. مرد برزیلی با پیراهن لیورپول آنقدر کم اشتباه ظاهر شده که می توانید آنها را فقط با یک دست خود بشمارید. البته تا یکی دو هفته گذشته!

آلیسون، دو بازی تقربیا فاجعه بار را مقابل منچسترسیتی و لسترسیتی سپری کرد و سه اشتباه بزرگ و منجر به گل انجام داد که در نهایت برای خودش و تیمش بسیار گران تمام شد. از همین رو سه شنبه شب در بوداپست تمام نگاه ها معطوف به او بود. او نیز با عملکردی قابل توجه و بی اشتباه بار دیگر نشان داد چرا یکی از بهترین گلرهای جهان است.

در حالی که دروازه بانان گذشته لیورپول، هرگز پس از اشتباهات بیشمارشان به فرم خوب خود بازنگشتند، این افت بکر آن هم برای یکی دو بازی، تلنگری بیش برای او نبود.

پنجاهمین کلین شیتش برای لیورپول در همه رقابت ها نیز مبارک!

فصل شگفت انگیز مو ادامه دارد

یکی از درخشان ترین ویژگی ها محمد صلاح، نه فقط در دوران حضورش در لیورپول بلکه در تمام دوران فوتبالی اش استارت های انفجاری و فرار های پشت دفاعش بوده است.

این فصل در حالی که دو ضلع دیگر خط حمله یعنی مانه و فیرمینو آن شادابی و طراوت گذشته را نداشته اند، مو همچون 3 فصل پیش، بی رحم بوده است. پادشاه مصری از همان دقایق ابتدایی بازی مقابل لایپزیگ سرحال و سرزنده و تشنه گلزنی به نظر می رسید. او چه در نیمه اول و چه در نیمه دوم چندین و چند بار با فرار و استارت های بی همتایش، از سد مدافعین لایپزیگ گذشت و در موقعیت گلزنی قرار گرفت اما یا با بی دقتی و یا با درخشش پیتر گولاچی، در باز کردن دروازه ناموفق باقی می ماند.

صلاح اما در 53 امین دقیقه بازی و به لطف اشتباه مارسل سابیتزر بالاخره دروازه رقیب را باز کرد تا هم تیمش را پیش بیاندازد و هم هفتمین گلش در هفتمین بازی اش را برای لیورپول به ثمر برساند.

این گل 24 امین گل مو در فصل بدون تماشاگر فوتبال بود تا حال در مقایسه ای ساده با فصل گذشته، با 14 بازی کمتر بیشتر از فصل 2019/20 گلزنی کرده باشد.

حال مو با عملکرد شگفت انگیزش در فصل جاری، هم شانس اصلی کسب کشف طلای لیگ جزیره و اروپاست و هم می تواند یکی از کاندید های برترین بازیکن سال جهان نیز لقب بگیرد.

تغییر ذهنیت تیم و یک قدم تا صعود به 8 تیم برتر اروپا

لیورپول اخیرا همانند تیمی که بار سنگینی به دوش دارد، در زمین ظاهر شده است و آن طور که به نظر می رسد همه چیز بر خلاف میل آنها پیش می رود.

این پیروزی اما تاحدودی این بار سنگین را از دوش تیمی که بدجور تحت فشار است برخواهد داشت.

حال با بازگشت دوباره به انگلستان، فشردگی مسابقات، نتایج ضعیف و بدشانسی های پیاپی ای که دیگر برای لیورپول عادی شده است معنایی ندارد چرا که حال آنها هدفی دیگر نسبت به اول فصل دارند و آن کسب قهرمانی هفتم به جای قهرمانی بیستم است.

شاید لیگ قهرمانان امسال و عدم حضور هواداران در ورزشگاه ها، میزبانی و مهمانی تیم ها را خنثی و مسابقات را همچون برگزاری در زمین بی طرف و بدون تماشاگر جلوه دهد اما همچنان امیدواریم که لیگ قهرمانان نقش محرک قرمزها در ادامه فصل را ایفا کند و روحی دوباره به تیم ببخشد.

پیروزی 2-0 آن هم در خانه حریف (اگر اسمش را این بگذاریم) شاگردان کلوپ را در یک قدمی صعود به یک چهارم نهایی قرار داده. از طرفی گذشته نشان داده که هر اتفاقی در این مسابقات ممکن است. پس اگر تیمی که نیمی از فصل را بدون دفاع وسط آماده و تخصصی سپری کرده عنوان قهرمانی را به دست آورد متعجب نشوید!

اشتراک گذاری :