لیدزیونایتد 1-1 لیورپول - بی تاثیر در ادامه فصل
خانه / لیگ برتر انگلیس / لیدزیونایتد 1-1 لیورپول - بی تاثیر در ادامه فصل
لیدزیونایتد 1-1 لیورپول - بی تاثیر در ادامه فصل

لیدزیونایتد 1 لیورپول 1

"در زمین به دستش آورید"

بازی روانی و به چالش کشیدن لیورپول یا پیامی برای هواداران؟ در هر صورت سیاست لیدز در قبال برگزاری سوپرلیگ اروپا با صدای بلند و واضح منتشر شد - و این سیاست کاملا صحیح است.

در شرایط عادی، این بازی برای لیورپول یکی از آن بازی های 6 امتیازی بود. برنامه ای مشخص برای بازی، ترکیبی قدرتمند و یک نمایش بی نقص در زمین چیزی بود که هواداران چند روز پیش، پیش بینی می کردند. پیش بینی ای که اگر بر وفق مراد آنها پیش می رفت، لیورپول را به رتبه چهارم و منطقه کسب سهمیه می رساند. به طور خلاصه: امیدهایمان برای حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده زنده نگه داشته شود. اتفاقی که مدتی می شود تبدیل به هدف اصلی لیورپول برای ادامه فصل شده بود.

اگر در جمع این 4 تیم، فصل را به پایان می رساندیم، آن را به دست می آوردیم.

شاید برخی دید متفاوت تری به موضوع داشته باشند، اما این دقیقا همان چیزی بود که نقش محرکی برای لیورپول ایفا می کرد تا در 7 بازی باقی مانده تا پایان لیگ، با نمایشی درخشان و با انگیزه، خودش جواز حضور در چمپیونز لیگ را به دست آورد. این همان چیزی بود که گل نخست واینالدوم مقابل میدلزبرو در آخرین بازی فصلی که لیورپول تحت هدایت کلوپ برای اولین بار در جمع 4 تیم برتر لیگ قرار گرفت، را تا این اندازه مهم و حیاتی جلوه می داد.

در نهایت به دوشنبه شب می نگریم. تایید برگزاری مسابقاتی با نام "سوپر لیگ اروپا"، دیدار مقابل لیدز را برای لیورپولی ها، به اندازه خرید یا نخریدن یک روزنامه در صبح بهاری، مهم جلوه می دهد.

البته که ممکن است به تماشای بازی بنشینید و دلتان بخواهد جدا از هر چه در خارج از زمین و به لطف مدیران رخ داده، پیروزی تیم مورد علاقه تان را نظاره کنید، اما آیا واقعا نتیجه اهمیتی دارد؟ یا تاثیر به خصوصی در پایان فصل می گذارد؟ به هیچ وجه.

بدین ترتیب مشکلات دیگر کم کم نمایان می شوند. سرعت، ریتم، فرم و عملکرد تک تک بازیکنان تحت تاثیر قرار می گیرد. آنها با تمام قوا و انگیزه ممکن وارد بازی نمی شوند و علتش نیز مشخص است: دلیلی برای این کار وجود ندارد.

شور و اشتیاق دفن شده

بیایید بلند پروازی های 12 باشگاهی که تصمیم به ایجاد سوپرلیگ -به هر دلیلی- گرفته اند را کنار بگذاریم و فقط روی هواداران تمرکز کنیم.

مشخصا عده ای ایده سوپرلیگ را دوست خواهند داشت، از آن استقبال می کنند و معتقدند سران باشگاه رویکرد صحیحی را در پیش گرفته اند. اما در نظرسنجی ها، اظهار نظر های قابل مشاهده در شبکه های اجتماعی و واکنش های اولیه اما گسترده یک چیز غیر قابل انکار است: مخالفت قاطع و خشم هواداران از برگزاری این مسابقات.

پس بازی شب گذشته را چگونه تماشا کردید؟ مثل هر شب با شور و اشتیاق فراوان نظاره گر نمایش تیم بودید؟ جو غالب در میان لیورپولی های اطرافتان چگونه بود؟ و آیا هنگامی که مانه گل نخست را زد، مثل همیشه شادمانی تک تک سلول های بدنتان را فرا گرفت؟

احتمالا پاسخ سوالات بالا، کاملا متفاوت تر از دیدارهای گذشته تیم باشد. این موضوع نشان می دهد که سوپرلیگ بیشتر از چیزی که مدیران تصمیم گیر فکرش را می کنند، روی دید مردم به فوتبال اثر می گذارد. برداشته شدن احتمالی بنر و پرچم ها در آنفیلد احتمالا مهر تاییدی به آن است.

300

سرانجام و پس از مدت ها انتظار، گلزنی مانه در مقابل دروازه خالی از دروازه بان نه فقط به طلسم عجیب و ناخواسته ای که گریبان گیر او شده بود، پایان داد، بلکه یک رکورد دیگر برای مثلث خط حمله تیم به ارمغان آورد: اکنون مثلث حال حاضر خط حمله لیورپول روی هم 300 مرتبه موفق به گلزنی شده اند.

البته محمد صلاح با 122 گل، پیشتاز است، فیرمینو، قدیمی ترین عضو این مثلث 84 گله است و مانه با احتساب این گل، 94امین گل خود با پیراهن لیورپول را جشن می گیرد. قطعا سایر اعضای تیم در ثبت این 300 گل کمک بسیاری کرده اند اما چند فصلی می شود که این خط حمله عامل حسادت و ترس اروپا بوده است.

عملکرد آنها طی این چند فصل شاید با پستی و بلندی هایی همراه بوده اما به دیگو ژوتا و هر چهره ای که در آینده به خط حمله تیم ملحق شود، استاندارد و معیارهای لازمی که باید به طور مداوم ادامه داشته باشد را یادآوری می کند.

آلیسون بهتر می شود

در هفته های گذشته یکی از بازیکنانی که بسیار پایین تر از حد انتظار ظاهر شده بود، آلیسون بکر، سنگربان برزیلی قرمزها بود. آلیسون با عملکرد نسبتا ضعیفی در چند بازی گذشته و دریافت چند گل که انتظار می رفت در آن صحنه ها بهتر عمل کند، شب کم استرس تری نسبت به بازی های پیشین را در پیش داشت.

نمایش کامل و قابل اعتماد او، در شبی که لیورپول با لیورپول گذشته فاصله بسیاری داشت قابل توجه بود. دفع ضربه پاتریک بمفورد در دقایق پایانی نیمه اول، مهار توپ تایلر رابرتز که از فاصله نزدیکی به سمت دروازه اش روانه شد و تلاش برای بسته نگه داشتن دروازه خود نشان از بازگشت برزیلی به فرم خوبش بود.

بنابراین و پس از شرایط پیش آمده برای او در داخل و خارج از زمین، امیدواریم که پیشرفت اخیر او نشان دهد که ذهنیتش بهتر شده و بار دیگر شایستگی هایش را به رخ جهانیان بکشد.

ادامه فصل

"و این گونه بود که تنها 6 بازی تا پایان فصل برای کلوپ و تیمش باقی ماند."

تک امتیازی که به سبب گل لحظات پایانی یورنته از آن لیورپول شد، آنها را همچنان در رتبه ششم و در فاصله 2 امتیازی رتبه چهارم قرار می دهد. قرار گرفتن بالای وستهم، چلسی و حتی لستر سیتی همچنان یک چالش بزرگ است اما این نتیجه شانس وقوع آن را تا حدی کاهش می دهد.

در حال حاضر و با اعلام تصمیم قاطع پیرامون حضور لیورپول و 11 تیم دیگر در سوپرلیگ اروپا به نظر می رسد 6 بازی دیگر تیم تا پایان فصل، بیشتر حکم چند بازی دوستانه را داشته باشند تا دیدارهایی که هر کدام نقشی اساسی در رتبه پایانی فصل ایفا خواهند کرد.

اشتراک گذاری :

اخبار لیورپول پرشین - لیگ برتر انگلیس