5 سوال بزرگی که ذهن هواداران را درگیر کرده
خانه / مقالات / 5 سوال بزرگی که ذهن هواداران را درگیر کرده
5 سوال بزرگی که ذهن هواداران را درگیر کرده

به لطف تعویق افتادن بازی با منچستریونایتد و حذف از رقابت های اروپایی، قرمزها در حال حاضر یک استراحت نادر 14 روزه را بدون انجام هیچ مسابقه ای (چه داخلی و چه ملی) تجربه می کنند. این وقفه نسبتا طولانی مدت، درست قبل از ماهی شلوغ با انجام 5 بازی در 21 روز به سراغ لیورپول آمده تا آنها با تمام قدرت در این 5 دیدار پا به میدان بگذارند و فصل نحس 2020/21 را خاتمه دهند؛ جایی که هنوز هم خیلی چیزها آنها را به جلو و برای جنگیدن در میدان روانه می کند.

در ادامه و در حالی که هواداران فاصله کمی تا بازگشت به آنفیلد ندارند، به برخی از سوالاتی که احتمالا در ذهن هواداران لیورپول می گذرد پاسخ خواهیم داد.

کسب سهمیه اروپایی چگونه صورت می گیرد؟

اول از همه، لیورپول با یک بازی کمتر، هفت امتیاز با چلسی (رتبه چهارم) و نه امتیاز به لسترسیتی (رتبه سوم) فاصله دارد. در حال حاضر کسب سهمیه لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و حتی لیگ تازه تاسیس کنفرانس اروپا به شدت مورد بحث و بررسی است. به گونه ای که تاتنهام، وستهم و حتی اورتون رده هشتمی نیز به نحوی درگیر این پیچیدگی شده اند.

با این حال بخش زیادی از این معادلات به نمایش تیم ها در زمین و قهرمان لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و جام حذفی مربوط می شود.

تنها شرایطی که تیم چهارم نمی تواند فصل بعد را در لیگ قهرمانان سپری کند، این است که چلسی فصل را خارج از چهار تیم برتر به پایان برساند اما در فینال لیگ قهرمانان مقابل منچسترسیتی پیروز شود.

پنجم شدن لیگ اروپا را به همراه دارد، در حالی که کسب این سهمیه با رتبه ششم، به قهرمان جام حذفی بستگی دارد. در پایان نیز انتظار می رود تیم هفتم راهی کنفرانس اروپا شود. در حال حاضر قرمزها در مسیر راهیابی به مسابقه تازه تاسیس و سطح سوم اروپا قرار دارند.

بازی معوقه با منچستریونایتد کی برگزار می شود؟

پس از چند روز بی خبری از دیداری که اعتراض هواداران آن را به تعویق انداخته بود، اکنون مشخص شده که بازگشت لیورپول به منچستر و زمان برگزاری این بازی، پنجشنبه 23ام اردیبهشت ماه، ساعت 23:45 خواهد بود. 

بدین ترتیب این بازی میان دو دیدار مقابل ساوتهمپتون در خانه و وست بروم در خارج از خانه قرار می گیرد تا قرمزها در 8 روز، سه بازی انجام دهند. این برنامه برای یونایتد که پیش از بازی مقابل لیورپول، در مقابل استون ویلا (19 اردیبهشت) و لستر (21 اردیبهشت) صف آرایی خواهد کرد نیز اگر بدتر نباشد قطعا بهتر نخواهد بود.

  • لیورپول - ساوتهمپتون 18 اردیبهشت 23:45
  • منچستریونایتد - لیورپول 23 اردیبهشت 23:45
  • وست بروم - لیورپول 26 اردیبهشت 20:00
  • برنلی - لیورپول 29 اردیبهشت 23:45
  • لیورپول - کریستال پالاس 2 خرداد 19:30

و اگر برایتان سوال است که فصل کی تمام می شود دوم خرداد ماه پاسخ سوالتان خواهد بود.

فصل برای فن دایک تمام شده است؟

متاسفانه محتمل ترین پاسخ برای این سوال مثبت است.

امید این بود که او پس از بهبودی کامل و بازگشتش به تمرینات گروهی پس از مصدومیت ویرانگرش، حداقل به یکی دو مسابقه آخر فصل برسد. اما کلوپ در این باره اعلام کرد که "او هنوز در تمرینات گروهی شرکت نمی کند و در هفته های آینده هم شرکت نخواهد کرد." این بازگشت هر چه به یورو نزدیک تر می شویم، سرعت می گیرد اما در حالی که مرد هلندی در حال افزایش و تجدید قوای جسمانی خود است و در تمرینات گام های بزرگی برای بازگشت به مستطیل سبز برمی دارد، هیچ عجله ای در این روند وجود ندارد.

تنها دو هفته تا پایان کار برای لیورپول در این فصل فرصت باقی مانده و با احتساب نبود هیچ مسابقه ای برای تیم زیر 23 سال، انتظار می رود که برای تماشای ویرجیل در زمین، حداقل باید تا پیش فصلِ فصل آینده منتظر بمانیم. از همین رو استفاده از او در یوروی پیش رو ریسک بزرگی خواهد بود.

همین شرایط برای جو گومز، جوئل ماتیپ و جوردن هندرسون نیز صدق می کند.

چند هوادار به ورزشگاه باز می گردند؟

پاسخ سرراست برای دو دیدار پایانی فصل، 10,000 نفر خواهد بود - اما به هیچ طرفدار مهمان اجازه ورود به ورزشگاه داده نمی شود.

اما برای ورزشگاه هایی با ظرفیت کمتر از 40,000 نفر، تنها 25 درصد ظرفیت پر خواهد شد. این بدین معناست که دیدار هفته سی و هفتم لیورپول با برنلی در تورف مور، چیزی کمتر از 6,000 نفر را پذیرا خواهد بود.

با تغییر زمان بندی برای مرحله بعدی قرنطینه سراسری در انگلستان، پیش بینی می شود تمام باشگاه بتوانند حداقل در یک دیدار شاهد حضور تماشاگران خودی روی سکوها باشند. این رخداد برای لیورپول در آخرین دیدار فصل مقابل کریستال پالاس خواهد بود تا یک گام خوشایند دیگر به بازگشت شرایط به حالت عادی نزدیک تر شویم.

پنجره تابستانی کی باز می شود؟

پنجره نقل و انتقالات تابستانی برای باشگاه های لیگ برتری، چهارشنبه 9 ژوئن 2021 (19 خرداد 1400) باز خواهد شد و در مجموع 12 هفته ادامه خواهد داشت و مطابق با سایر لیگ های اروپا ساعت 23 ، 31 آگوست 2021 (9 شهریور 1400) بسته می شود.

با شروع یورو از 21 خرداد، باشگاه های انگلیسی برخلاف دیگر تیم های اروپایی که پنجره شان از اول جولای (10 مرداد) باز می شود، قادر به انجام نقل و انتقال پیش از شروع مسابقات خواهند بود.

انتظار می رود قرمزها ابراهیم کوناته مدافع جوان لایپزیش را به ترکیب خود اضافه کنند و شرایط به خدمت گرفتن بازیکن در خط میانی و فوروارد را نیز دنبال کنند. تعدادی از بازیکنان که تعدادشان کم نیست نیز احتمالا از باشگاه جدا خواهند شد.

اشتراک گذاری :