14 پدیده زیر ذره بین در یورو 2020 بخش اول
خانه / مقالات / 14 پدیده زیر ذره بین در یورو 2020 بخش اول
14 پدیده زیر ذره بین در یورو 2020 بخش اول

یورو 2020

یورو 2020 پس از یک سال وقفه بالاخره از راه رسیده و در حالی که شاید روزهای کشف پدیده هایی چون پاتریک برگر در مسابقات بین المللی، گذشته باشد، همچنان تماشای استعدادهای جوان در این مسابقات خالی از لطف نیست. با این حساب لیستی از بازیکنانی که می توانند نظر هواداران (و شاید مدیران) لیورپول را جذب کنند گردهم آورده ایم.

ناگفته نماند که به جای انتخاب ستاره هایی چون امباپه، ژائو فیلیکس، جیدون سانچو و ... که احتمالا در مرکز توجهات هستند به سراغ گزینه هایی رفته ایم که شاید کمتر شناخته شده باشند، اما با توجه به فرم اخیرشان، پتانسیل تبدیل شدن به ستاره یا به اصطلاح پدیده مسابقات را دارا هستند.

به طور کلی از هر گروه دو نفر (در برخی گروه ها بیش از دو نفر) انتخاب کرده ایم که ترکیبی از جوانی و تجربه هستند. حال ممکن است همچنان زیر رادار لیورپول باشند یا با انتقال به تیم های دیگر، شانس بازی در تیم را از دست داده باشند. با ما همراه باشید تا با 14 پدیده احتمالی یورو 2020 کمی بیشتر آشنا شوید.

گروه A

زکی چلیک از ترکیه اولین انتخاب ماست. این مدافع راست در این فصل تقریبا بی نقص ظاهر شده. چلیک که در لیل بازی می کند و نقشی کلیدی در قهرمانی تیم فرانسوی در لوشامپیونه داشته، ترکیبی از پویایی در حمله و سرسختی دفاع است. نکته جالب اینجاست که پیش از یورو، چلیک به لیورپول لینک شده بود که با توجه به حضور ترنت در سمت راست خط دفاع، اتفاقی به نسبت عجیب و احتمالا انتقالی غیر قابل وقوع است. با این حال چه خواهان به خدمت گرفتنش باشیم یا نه، او زکی چلیک درست مثل بسیاری از هم تیمی هایش در ترکیه، ارزش تماشا را در مسابقات خواهد داشت.

مانوئل لوکاتلی نفر دوم از گروه نخست است. هافبک ایتالیایی با آنکه رقبای سرسختی در پست خودش در تیم ملی دارد، بالاتر از همه آنها در نخستین بازی یورو مقابل ترکیه به میدان رفت و با استعداد عظیمی که دارد بعید نیست در دیدارهای پیش رو نیز یکی از انتخاب های مانچینی برای خط میانی تیمش باشد. او می تواند از عقب به پخش توپ مشغول شود و بازیسازی کند، با توپ به عمق دفاع حریف بزند و برای بازپس گیری توپ سخت تلاش کند. لوکاتلی 23 ساله نه تنها تمام این کارها را در آن واحد انجام می دهد، بلکه تک تک آنها را در کلاس جهانی انجام می دهد. یوروی امسال می تواند سکوی پرتاب بلندی برای هافبک کنونی ساسولو که مورد تحسین بسیاری از باشگاه های بزرگ دنیا قرار گرفته است باشد و حسرت میلانی ها را برای از دست دادن او بیشتر کند.

گروه B

یانیک کاراسکو نام شناخته شده ای است اما احتمالا به اندازه اهمیتی که در هم تیم باشگاهی اش و هم تیم ملی کشورش دارد شناخته شده نباشد! او درست همانطور که با پیراهن اتلتیکو در این فصل، در پست وینگر چپ به کار گرفته می شود، در بلژیک نیز نقش مشابهی را به عهده دارد. او در اسپانیا همراه ال چولو، عنوان قهرمانی لالیگا را به دست آورد و با سخت کوشی و خستگی ناپذیری اش در سمت چپ، نقشی غیرقابل انکار در موفقیت این فصل اتلتی ها داشت. بلژیک مدتهاست برای تعادل در تک تک پست هایش تلاش می کند و کاراسکو به عنوان یک گزینه قابل اطمینان و کسی که از مسئولیت دفاعی شانه خالی نمی کند می تواند یکی از گزینه های قابل اتکا باشد.

رومن زوبنین با اسپارتاک مسکو یک فصل نسبتا فوق العاده را سپری کرد و بدش نمی آید این موفقیت را با تیم ملی کشورش، روسیه نیز تجربه کند. میزبان جام جهانی 2018، پس از آن رقابت ها دست خوش تغییرات زیادی شده است و به نظر می رسد هافبک 27 ساله، پل مستحکمی میان نسل جوان و بازیکنان مسن تری ایجاد می کند که یا در سی و خورده امین سال زندگی شان سر می کنند یا در شرف ورود به سی سالگی هستند. شاید زوبنین نام بزرگی نباشد و به تنهایی نتواند روسیه را به دور حذفی این رقابت ها برساند اما قطعا حضورش در ترکیب روس ها می تواند کمک شایانی برای درخشش در این تورنومنت و تورنومنت های پیش رو به کشورش کند.

گروه C

هلند معمولا بازیکنانی را داشته که ما لیورپولی ها عاشقشان بوده ایم. ساده ترین راه این است که به سراغ مهاجم جوانی که پیش تر نیز به ما لینک شده بود یعنی دونیل مالن برویم. اما بگذارید کمی عمیق تر به موضوع نگاه کنیم. در خط میانی لاله های نارنجی، دو جوان حضور دارند که می توانند بخش اعظمی از ستون فقرات این تیم را تشکیل دهند: فرانکی دی یونگ که احتمالا همگی با او آشنایی دارید و رایان گراونبرچ. گراونبرچ جوان قادر به انجام کارهای بسیاری است: دوندگی بالا، کنترل و کار با توپ بی نظیر، پاس های دقیق و دید دقیق تر همگی او را به یک بازیکن فوق العاده و غیرقابل مهار، هنگامی که موتورش روشن شود تبدیل می کند.

گزینه بعدی که احتمالا بیشتر از آنکه در زمین خودی نشان دهد، از نیمکت نظاره گر نمایش تیمش خواهد بود، تئون کوپمینرس است. هافبک 23 ساله که بیشتر نقش یک holding midfielder را ایفا می کند و  پیش تر نیز خبر علاقه بایرن و لیورپول به او به گوش می رسید شاید زمان زیادی برای بازی پیدا نکند اما قطعا در همان مدت زمان کوتاه تاثیر خود را خواهد گذاشت. یک کاشته زن قهار.

علاوه بر این دو، ساسا کالادزیچ یکی از امیدهای اتریش به شمار می رود. مهاجم 23 ساله حال حاضر اشتوتگارت، چه در هوا و چه در زمین خوب ظاهر می شود و می تواند همچون تیم باشگاهی، در تیم ملی کشورش نیز سطح بالای بازی اش را ثابت کند و به انتخاب اول در خط حمله این تیم تبدیل شود. البته که با حضور بازیکنانی با تجربه تری چون آرناتوویچ کار به نسبت سخت اما نه غیر ممکنی را در پیش دارد.

گروه D

 

گروه E 

 

گروه F

 

اشتراک گذاری :