14 پدیده زیر ذره بین در یورو 2020 بخش دوم
خانه / مقالات / 14 پدیده زیر ذره بین در یورو 2020 بخش دوم
14 پدیده زیر ذره بین در یورو 2020 بخش دوم

بخش اول را از اینجا بخوانید!

گروه D

درست مثل هلند، این بار دو نفر از کرواسی انتخاب کرده ایم. ابتدا به سراغ کسی می رویم که ژانویه نیز خبر علاقه مان به او به گوش می رسید: دوژ کالتا کار. مدافع میانی تنومند کروات ها، چه در زمین و چه در هوا یک هیولاست و اصلا دلتان نمی خواهد در موقعیت یک به یک با او قرار بگیرید. اگر تا به حال فرصت تماشای بازی او را نداشته اید، یورو 2020 بهترین زمان برای شماست.

نیکولا ولاسیچ، یکی دیگر از جوانان با استعداد حاضر در تیم زلاتکو دالیچ است. اورتون برای به خدمت گرفتن او در سنین پایین، به خوبی وارد عمل شد و توانست او را به تیم خود اضافه کند، اما یکی از بدترین تصمیم های ممکن را گرفت و او را به زسکا مسکو تقدیم کرد تا قید یکی از استعداد های فوتبال کرواسی را بزند. ولاسیچ هم روی خلق موقعیت و هم روی استفاده از موقعیت ها توانمند است و بی شک می تواند در یکی از تیم های برتر فوتبال اروپا بازی کند.

یکی از استعدادهایی که بی شک توجه خیلی ها را به خود جلب خواهد کرد آدام هلوژک 18 ساله از جمهوری چک است که با وجود سن نسبتا کمش، جای ویژه ای در ترکیب چک دارد و همین موضوع چیزهای زیادی درباره استعداد و تاثیر او روی تیمش بهمان می گوید. در باشگاهی که توپ می زند (اسپارتا پراگ) او از آن دست وینگرهایی است که حداقل تاثیر غیر مستقیم روی گل های تیمش می گذارد و اگرچه هنوز جز یکی دو بازی ملی در تیم ملی کشورش دیده نشده (از جمله حضور به عنوان یار تعویضی در بازی نخست یورو) اما تعجب نکنید اگر در دیدارهای آتی تبدیل به عضو ثابت تیمش شد. او می تواند نهایت کمک خود را به تیمش بکند، توانایی های هجومی اش را به رخ همگان بکشد و خود را یکی از پدیده های یورو 2020 معرفی کند.

گروه E

در طی سالیان اخیر (حتی در همین پنجره نقل و انتقالاتی) لیورپول به بسیاری از بازیکنان حاضر در این گروه لینک شده اما به سراغ دو بازیکنی رفته ایم که شایعه ای از حضورشان در جمع قرمزها به گوش نرسیده است. نفر نخست که احتمالا با او آشنایی دارید، دژان کولوسفسکی است. ستاره سوئدی که در یوونتوس توپ می زند، اگرچه فصل گذشته زیر نظر آندره پیرلو حداقل از نظر تیمی نتوانست به افتخاراتی که دوست داشت دست پیدا کند، اما نشان داده که چقدر می تواند مقابل تیم های بزرگ موثر و مفید واقع شود. او هم دریبل زن خوبی است و هم در زدن ضربات پایانی از تمرکز بالایی برخوردار است که دقیقا با چیزی که سوئد در غیاب زلاتان به آن نیاز دارد همخوانی دارد.

نفر دوم جیکوب مودر لهستانی است. او در نیم فصل دوم به برایتون ملحق شد و به لطف مصدومیت هایی که در کناره ها گریبانگیر شاگردان گراهام پاتر بود، نقش نسبتا برجسته ای را در این تیم ایفا کند. به طور کلی، او یک هافبک میانی است اما قابلیت بازی در کناره ها را نیز دارد. او در دیدار مقابل اسلواکی در هفته نخست، به عنوان یار تعویضی وارد بازی شد اما به لطف محرومیت کیرچوویاک، احتمال حضورش در 11 نفر ابتدایی بازی با اسپانیا کم نیست. با این حال او راه زیادی را برای پیشرفت جلوی خود می بیند. استفاده از سکوی پرتابی به نام یورو 2020 می تواند مسیر موفقیت او را کوتاه تر نماید.

گروه F

بهترین کار در این گروه این است که تک تک بازی ها را تماشا کنید زیرا بازیکنان مطرح زیادی در این گروه حضور دارند و قطعا شاهد بازی های جذاب و تماشایی ای خواهیم بود. پدرو گونکالوس (ملقب به پوته) پرتغالی، اولین گزینه است، چرا که در حال حاضر دائما خبر علاقه باشگاه به او را شنوا هستیم. هافبک تهاجمی اسپورتینگ لیسبون، می تواند برای دیگران موقعیت های بسیار خوب گلزنی را خلق کند و حتی هنگامی که خودش در این موقعیت ها قرار گرفت، به خوبی از آن استفاده کند. او عملا یک بازیکن همه فن حریف است و پتانسیل تبدیل شدن به یک دیگو ژوتای جدید را دارد!

سرانجام به آخرین نفر می رسیم. آلمان اگر می خواهد از سیلابی که در حال حاضر گرفتارش شده بیرون بیاید، به امثال ماتیاس گینتر بیشترین نیاز را دارد. مدافع میانی به جز یکی دو ماه پایانی، یکی از بهترین فصل های ورزشی خود را سپری کرد و معمولا با ثبات و موثر برای تیمش ظاهر شد. آلمان به کسی مثل او در عقب نیاز دارد تا موتور مهاجم هایش روشن شود. البته که این آلمان، با آن آلمان همیشگی فاصله بسیاری دارد.

اشتراک گذاری :