6 نکته کلیدی قرعه کشی فصل جدید لیگ جزیره
خانه / لیگ برتر انگلیس / 6 نکته کلیدی قرعه کشی فصل جدید لیگ جزیره
6 نکته کلیدی قرعه کشی فصل جدید لیگ جزیره

قرعه کشی لیگ جزیره

فصل جدید لیگ جزیره، در تاریخ 14 آگوست (23 مرداد) شروع می شود. این بدان معناست که کمتر از 2 ماه تا شروع جدید ترین فصل لیگ برتر انگستان فاصله داریم.

  • شما می تواند برنامه بازی های لیورپول در فصل جدید لیگ جزیره را در "اینجا" بخوانید. 

پس از فصل نه چندان باب میلی که لیورپولی ها، به سبب مصدومیت ها و افت های بد موقع سپری کردند، حال یورگن کلوپ و شاگردانش در تلاشند تا فصل 2020/21 را پشت سر بگذارند و در فصل جدید یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی لقب بگیرند. با این حال برای رسیدن به این هدف، 38 بازی سرنوشت ساز پیش روست که لیست بلند بالایی از سناریوهای احتمالی پیش رویمان می گذارد. در اینجا به 6 موردی که از برنامه بازی های لیورپول در فصل آینده لیگ جزیره به دست آورده ایم نگاهی می اندازیم.

یک شروع دیگر مقابل تیمی تازه صعود کرده

برای سومین فصل متوالی، اولین دیدار فصل لیورپول مقابل قهرمان چمپیونشیپ برگزار می شود. این بار درست مثل فصل 2019/20، نورویچ سیتی رقیبمان خواهد بود؛ با این تفاوت که برخلاف دو فصل پیش، مهمان تیم تازه صعود کرده به لیگ جزیره خواهیم بود.

دو سال پیش در آنفیلد، قرمزها با پیروزی 4-1 مقابل قناری ها استارت قهرمانی در لیگ را زدند و فصل پیش نیز با یک برتری 4 گله دیگر (4-3 مقابل لیدز) برای دومین فصل متوالی مقابل قهرمان چمپیونشیپ، پیروز از زمین خارج شدند.

یادمان نرود که آخرین پیروزی تیم مقابل نورویچ در اولین هفته، به قهرمانی شاگردان کلوپ در لیگ جزیره منتهی شد.

اولین سفر در تاریخ

پیروزی برنتفورد در دیدار نهایی پلی آف منجر شد آنها پنجاهمین تیمی لقب بگیرند که موفق به حضور در پرمیر لیگ می شود. بدین ترتیب زنبورها برای اولین بار از فصل 1946/47 به سطح اول فوتبال انگلستان راه پیدا می کنند. از آن زمان چیزهای زیادی تغییر پیدا کرده. این باشگاه اکنون روی به سمت Moneyball (یک رویکرد مدیریت دیتا محور برای کسب حداکثر ارزش ممکن از هر چیزی؛ به زبانی ساده تر رفتن به سمت بازیکنانی با قیمت کمتر اما با استعداد تر) آورده و خرید ایوان تونی، اولین بازیکنی که پس از مو صلاح در یک فصل در انگلستان روی 40 گل یا بیشتر تیمش تاثیر مستقیم داشته، به خوبی نشان دهنده این موضوع است.

لیورپول از سال 1989 میلادی مقابل برنتفورد به میدان نرفته و برای نخستین مرتبه از آن سال در تاریخ 25 سپتامبر (3 مهر 1400) در ورزشگاه جدید این تیم، برنتفورد کامیونیتی، صف آرایی خواهد کرد.

آزمون بزرگ

در مجموع، برنامه بازی های لیورپول در این فصل نسبتا متعادل است. هر چند احتمال تغییر برنامه به علت بازی در لیگ قهرمانان، جام حذفی و لیگ کاپ وجود دارد.

اما چهار بازی حساسی که در کریسمس، مقابل تاتنهام (خارج از خانه)، لیدز (در خانه)، لستر (خارج از خانه) و چلسی (خارج از خانه) انجام می شود (سه بازی لیدز، لستر و چلسی در کمتر از یک هفته انجام خواهد شد) احتمالا سخت ترین و همچنین حیاتی ترین دیدار های لیورپول در این فصل را رغم خواهد زد.

با این حساب، کسب نهایت امتیاز در این آزمون بزرگ برای شاگردان کلوپ، می تواند کمک شایانی برای بازپس گیری عنوان قهرمانی به آنها کند.

تعطیلات زمستانی بازگشته!

با برگزاری بازی ها در ورزشگاه بدون محدودیت حضور تماشاگر و کم تر شدن تراکم بازی ها، اگر اتفاق غیر منتظره ای رخ ندهد، احتمالا این فصل، پس از دو فصلی که به سبب ویروس کرونا با شرایطی متفاوت تر برگزار شد، بیش از پیش به حالت عادی باز گردد.

یکی از مهم ترین مزایای این اتفاق این است که تعطیلات زمستانی، پس از حذف موقت در فصل پیش، دوباره باز می گردد و لیورپول در هیچ دیداری بین دو بازی مقابل کریستال پالاس (خارج از خانه) در 22 ژانویه (2 بهمن) و لستر سیتی (خانگی) در 9 فوریه (20 بهمن) در لیگ به میدان نخواهد رفت.

با این حال، برخی از بازیکنان تیم همچنان در مستطیل سبز ظاهر خواهند شد. جام ملت های آفریقا از 9 ژانویه (19 دی) تا 6 فوریه (17 بهمن) برنامه ریزی شده تا محمد صلاح، سادیو مانه و نبی کیتا در مسابقات باشگاهی غایب باشند.

دربی مرسی ساید و مسیر قهرمانی

اگر لیورپول در آخرین ماه رقابت های این فصل، در کورس قهرمانی باقی مانده باشد، همه نگاه ها به دربی مرسی ساید در آنفیلد در تاریخ سوم اردیبهشت ماه معطوف خواهد بود.

به عنوان دیداری در چارچوب هفته سی و چهارم، این بازی دیرترین زمانی است که لیورپول و اورتون از فصل 2012/13 در لیگ به مصاف هم می روند.

در اواخر فصل 2019/20 بود که با تساوی بدون گل در گودیسون پارک، رقیب سنتی موفق شد تا قهرمانی مان در لیگ را به تعویق بیاندازد. بدین ترتیب اگر قهرمانی این فصل لیورپول در لیگ با برتری در دربی مرسی ساید به دست بیاید، انتقام شیرینی از تافی ها خواهیم گرفت.

همه چیز در آنفیلد به پایان می رسد

فصل 2019/20 بود که لیورپول جام قهرمانی لیگ جزیره را در آنفیلد اما بدون حضور تماشاگران بالا برد. فصل گذشته هم اگرچه دیدار پایانی فصل در حضور تماشاگران برگزار شد اما قرمزها شانسی برای کسب عنوان قهرمانی نداشتند. این فصل نیز آخرین دیدار شاگردان کلوپ در لیگ در آنفیلد برگزار می شود و آنها نیم نگاهی به برگزاری جشن قهرمانی و جبران دو فصل پیش در حضور هواداران دارند.

این موضوع می تواند زمینه خوبی برای بازگشت جام به مرسی ساید باشد و مطمئنا اگر چنین اتفاقی رخ دهد، رژه قهرمانی برگزار خواهد شد.

قرمزها، آن را به خانه بیاورید!

اشتراک گذاری :

اخبار لیورپول پرشین - لیگ برتر انگلیس